Глава УГКЦ: «Біда пандемії змусила сучасне суспільство глянути у вічі смерті»

22 березня 2020

Суспільство живе так, наче Бога не існує і так само наче смерті не існує. Усі думають, що вони тут житимуть вічно. Але ось нараз біда, погодьтеся, що це біда, змусила сучасну людину поглянути у вічі смерті. Таку думку висловив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав в ефірі програми «Відкрита Церква» на «Живому ТБ». Співрозмовником Глави Церкви був відомий теле- радіоведучий Микола Вересень.

Говорячи про страх людини перед смертю у зв’язку з пандемією коронавірусу, Предстоятель УГКЦ зауважив, що в нього часто складалося відчуття, що сучасне суспільство втікає від теми смерті.

«Під час Майдану я говорив західному суспільству про смерті на Майдані. Останні роки ми будили сумлінням європейців через трагедію війни в Україні, коли ми розповідали, як трагічно переживають матері смерть своїх дітей, на мене часом дивилися скляними очима, мовляв, про що ти говориш. Я бачив, що сучасне суспільство не розуміє теми смерті. А тепер ці картини Господь Бог поставив їм перед очі», – додав Блаженніший Святослав.

Глава Церкви пригадав, як свого часу його попередника Блаженнішого Любомира запитали: що би ви хотіли порадити олігархам? На що він відповів: «Я би їм порадив частіше на похорони ходити».

«Бо коли ти бачиш своїми очима, що твоє життя матиме кінець і коли ти усвідомлюєш, що ти обов'язково помреш, твоє життя набирає іншого змісту», – просить застановитися Блаженніший Святослав.

Він переконаний, що це є природно боятися смерті, з нею не погоджуватися. Страх перед смертю і несприйняття факту смерті християнський досвід сприймає як аргумент того, що людина була сотворена для вічного життя. Ми не хочемо вмирати, ми хочемо жити вічно.

«Але смерть для сучасної людини – це є проблема, яку вона собі наново відкриває і смерть є нерозв’язною проблемою, яка не знаходить пояснення. Але ми, християни, віримо у воскресіння. Показав людині до кінця, що таке смерть, наш Спаситель Ісус Христос. Чому? Бо Він допустив, аби з Ним сталося все те, що станеться з кожним з нас. І навпаки – Він показав, що те, що сталося з ним, досвідчить кожен з нас», – просить задуматися Глава УГКЦ.

Христос страждав, помер на хресті і воскрес. Що це означає? «Він показав, що смерть є частиною людського життя. Смерть – не є кінець, не є фаталістичним бичем людини, людина не є сотвореною для смерті, а для життя, смерть – це є частина людського досвіду життя. І кожен з нас помре, і кожен з нас воскресне. Питання тільки таке, як ми будемо вмирати. Християнський досвід каже, що добру смерть ще треба заслужити, до неї треба приготуватися», – додав Предстоятель Церкви.

Департамент інформації УГКЦ

Новини УГКЦ

10 липня «Карітас-Київ» надає допомогу людям, які потребують підтримки під час СОVID-19
10 липня Культовий запис опери Мирослава Скорика «Мойсей» звучатиме в ефірі UA: Радіо «Культура» та «Живе радіо Воскресіння»
10 липня Про реконструкцію Свято-Юрського комплексу говорили з головою ЛОДА та мером Львова
10 липня «Ми відклали скликання VІІ сесії Патріаршого Собору, але праця Секретаріату має продовжуватися», – Блаженніший Святослав
10 липня Папа: «Християнинові без почуття гумору чогось не вистачає»
09 липня Владика Діонісій Ляхович про пандемію серед українців в Італії: «Наші межі розширились, наші можливості збільшились і ми стали більш загартовані!»
08 липня Цьогорічна Всеукраїнська проща до Зарваниці відбудеться онлайн
08 липня Шпиталь Шептицького започатковує проєкт із надання медикам психологічної підтримки