Глава УГКЦ передав музею історії України у ІІ світовій війні нагороду духівника Січових стрільців

18 серпня 2021

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав передав Національному музею історії України у Другій світовій війні нагороду духівника Легіону Українських січових стрільців. Отець Андрій Пшепюрський, священик Української Греко-Католицької Церкви, – один із перших польових духівників УСС – українського добровольчого військового формування у складі австро-угорської армії в роки Першої світової війни. Його орден – дуже почесна нагорода, «Золотий хрест заслуг» (з короною), заснована імператором Францом Йосифом I (Австро-Угорщина) в 1849 році для нагородження за заслуги перед країною, а під час Першої світової війни – за хоробрість на полі бою. Напередодні до Глави УГКЦ із проханням прийняти та зберегти родинну реліквію звернулася п. Любомира Пшепюрська, онука о. Андрія. І після обговорення було прийнято рішення – передати почесний орден Національному музею історії України у Другій світовій війні. Нагорода буде представлена в експозиції «Україна. Незакінчена війна…», де її зможе побачити кожен відвідувач музею. Символічно також, що нині в музеї діє виставка "Капелани". І нагорода о. Андрія Пшепюрського демонструє тяглість не лише державотворчих прагнень українців, а й традицій капеланства УГКЦ.

Підтримати «Живе телебачення» https://zhyve.tv/donate/

Новини УГКЦ

01 серпня УВАГА! Цей сайт більше не оновлюється
31 липня Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
31 липня Папа Франциск: «Під час подорожі до Канади я не переставав молитися за український народ»
31 липня «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
30 липня Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
30 липня Владика Богдан Дзюрах: «Хочемо бути носіями надії, закоріненої у вірі у воскресіння Христа, яка відкриває вже в цьому світі перспективу вічного життя»
29 липня У Вінниці відбулася школа для вівтарників
29 липня «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни