Відкриття вуличної виставки «Княгиня Свята Людмила»

15 вересня 2021

На території Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря у Києві урочисто відрили вуличну виставку «Княгиня Свята Людмила». Вона створена з нагоди 1100-ої річниці смерті Святої Людмили, що припадає на 2021 рік. Княгиня належить до ключових особистостей чеської історії. Вона – перша чеська правителька, перша чеська хрещена жінка, перша чеська свята, чию пам’ять вшановують православна та католицька Церкви. Свята Людмила разом зі своїм чоловіком Боржівоєм І стояла біля витоків першого чеського князівства – ключового моменту розвитку чеської держави. Померла вона як мучениця у 921 році у Тетіні. Виставка буде тривати з 14 вересня до 5 жовтня 2021 року. Організаторами проєкту стали Посольство Чеської Республіки в Україні та Чеський центр у Києві. А на самому заході були присутні численні представники Чехії: зокрема, губернаторка Середньочеського краю Петра Пецкова, Посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула. Цей захід став першим із низки запланованих. Так, зокрема, 20 листопада в Києві відбудеться міжнародна конференція, присвячена Святій Людмилі. До оргкомітету з відзначення річниці смерті великої святої долучені й представники УГКЦ

Новини УГКЦ

01 серпня УВАГА! Цей сайт більше не оновлюється
31 липня Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
31 липня Папа Франциск: «Під час подорожі до Канади я не переставав молитися за український народ»
31 липня «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
30 липня Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
30 липня Владика Богдан Дзюрах: «Хочемо бути носіями надії, закоріненої у вірі у воскресіння Христа, яка відкриває вже в цьому світі перспективу вічного життя»
29 липня У Вінниці відбулася школа для вівтарників
29 липня «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни