Блаженніший Святослав вручив Сєнцову відзнаку Блаженного Ковча

28 вересня 2021

У Києві 28 вересня Блаженніший Святослав вручив відзнаку Блаженного Священномученика Омеляна Ковча режисеру та політв’язню Олегу Сєнцову. Також участь у заході взяли голова Комітету із вшанування пам’яті Блаженного Священномученика Омеляна Ковча Іван Васюник та громадський діяч, дипломат Данило Лубківський.

Омелян Ковч — греко-католицького священик, послідовник Митрополита Шептицького, який в часи Другої світової рятував євреїв, за що був ув’язнений і загинув в концтаборі Майданек. Відзнаку щорічно вручають за особистий життєвий приклад жертовності та гуманізму, героїчні вчинки у служінні людині та задля примирення і порозуміння між народами.

У 2021 році лауреатами Відзнаки Блаженного Ковча стали польська режисерка Аґнєшка Голланд, український режисер та політв’язнь Олег Сєнцов, американський дипломат і державний діяч Деніел Фрід та об’єднана Ініціатива «Пласту» та «Харцежів» “Płomień Braterstwa – Полум’я Братерства». 4 жовтня, у Любліні (Польща), де на території сумнозвісного німецького концтабору Майданек, постав пам’ятник Омеляну Ковчу, відбудеться церемонія його освячення і нагородження лауреатів. Олег Сєнцов отримав відзнаку у Києві у зв’язку із обмеженнями на час пандемії.

Новини УГКЦ

01 серпня УВАГА! Цей сайт більше не оновлюється
31 липня Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
31 липня Папа Франциск: «Під час подорожі до Канади я не переставав молитися за український народ»
31 липня «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
30 липня Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
30 липня Владика Богдан Дзюрах: «Хочемо бути носіями надії, закоріненої у вірі у воскресіння Христа, яка відкриває вже в цьому світі перспективу вічного життя»
29 липня У Вінниці відбулася школа для вівтарників
29 липня «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни