Архиєрейська Божественна Літургія з нагоди 10-ліття Тернопільсько-Зборівської Митрополії

22 грудня 2021

У середу, 22 грудня, у свято Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці, о 10:40, відбудеться пряма трансляція Архиєрейської Божественної Літургії з Тернополя, очолює Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Урочисті богослужіння відбудуться в Архикатедральному і митрополичому соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці. Розділити радість ювілейного торжества до Тернополя прибуде Апостольський Нунцій в Україні архиєпископ Вісвалдас Кулбокас.

Джерело трансляції - телеканал «Тернопіль1» (ПП «ТРО Тернопіль-Медіа»).

 Додамо, що саме цього дня, 22 грудня 2011 року Божого, у Архикатедрі Тернополя Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, увів на митрополичий престіл Тернополя владику Василія Семенюка. Під час Божественної Літургії, в якій взяли участь архиєпископ Томас Едвард Галліксон, Апостольський Нунцій в Україні, архиєпископи і митрополити РКЦ, 25 архиєпископів, митрополитів та єпископів УГКЦ з України та закордону, представники православної церкви, було проголошено декрет про створення Тернопільсько-Зборівської митрополії.

Від того часу Тернопіль — митрополичий осідок, Тернопільсько-Зборівська єпархія отримала статус архиєпархії, владика Василій Семенюк носить титул архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського та опікується Тернопільсько-Зборівською архиєпархією, Бучацькою та Кам'янець-Подільською єпархіями.

Підтримати «Живе телебачення»


Новини УГКЦ

02 грудня Глава УГКЦ у Римі розвіював «романтичні уявлення про росію»
02 грудня «Україна знову стала жертвою нещадної агресії, у якій наявні ознаки геноциду», — владика Богдан Дзюрах у Берліні
02 грудня Глава УГКЦ у 282-й день війни: «Медійні обставини, у яких живуть діти, глибоко впливають на їхню уяву»
01 грудня Музейно-меморіальний комплекс імені патріарха Йосифа Сліпого поповнився мистецькими роботами Романа Василика
01 грудня Блаженніший Святослав зустрівся з архиєпископом Кентерберійським Джастіном Велбі
01 грудня «Це ні в чому не винні Христові священники», — Глава УГКЦ закликав звільнити з полону о. Івана Левицького й о. Богдана Гелету
01 грудня Глава УГКЦ у 281-й день війни: «Для праці в теперішніх українських реаліях потрібен дар особливої мужності»
30 листопада Король Британії та перша леді України відвідали катедральний собор УГКЦ в Лондоні